Organizator: Grupa MTP

Biegowy debel mistrzyni olimpijskiej podczas 13. poznańskiego Półmaratonu

Podziel się

Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, srebrna medalistka Mistrzostw Świata i wielokrotna mistrzyni Europy – wioślarka Natalia Madaj-Smolińska wystartuje w 13. PKO Poznań Półmaratonie.

Mimo, że wioślarka w 2018 roku oficjalnie zakończyła swoją karierę w sporcie wyczynowym, jej dusza sportowca nie przeszła na emeryturę. Już 5 kwietnia Natalię Madaj – Smolińską zobaczymy podczas poznańskiego półmaratonu. Warto dodać, że będzie to trzeci start mistrzyni w Poznaniu. Na trasie poznańskiej połówki debiutowała w 2017r., kolejny start zaliczyła w 2018 roku.

W tym roku pobiegnie ze swoja córką Lenką, bo jak przyznaje: „zawsze najlepiej w deblu, w końcu to moja koronna konkurencja :)”.

Olimpijka swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła wiele lat temu. W jednym z wywiadów przyznała: „…Byłam raczej długodystansowcem i biegałam przełaje oraz dłuższe biegi uliczne. Mam kilka medali na swojej półce w domu z takich biegów. Do dziś lubię biegać i myślę, że gdyby nie wiosła to kto wie, może poszłabym w tym właśnie kierunku…”

Na liście startowej 13. PKO Poznań Półmaratonu zarejestrowanych jest już blisko 5 tysięcy zawodników. Do 20 lutego obowiązuje niższa opłata startowa. Zapisz się już dzisiaj!

Więcej informacji www.halfmarathon.poznan.pl