Organizator: Grupa MTP

Altra Viho i Altra Provision - c.d. przeglądu kolekcji wiosna/lato 2020

Podziel się

Mimo że marka Altra jest obecna w Polsce od kilku lat, to dopiero teraz biegacze mają możliwość zapoznania się z nowymi propozycjami na asfalt. Tegoroczna kolekcja, oprócz dotychczasowych, znanych już butów, charakteryzuje się pojawieniem się kilku nowinek. Spośród nich warto wyodrębnić dwa modele przeznaczone zarówno dla pań, jak i dla panów. Czym się charakteryzują i dla kogo są przeznaczone? Jeśli te buty do biegania są Ci jeszcze obce, zapraszamy na krótką prezentację produktów amerykańskiej marki.

Buty biegowe Altra Viho

Biorąc pod uwagę asfaltową ofertę marki, to jej najmłodszy przedstawiciel. Powstał z myślą o osobach, które chciałyby się zapoznać z filozofią i sztandarowymi technologiami rozpoznawalnymi wśród biegaczy na całym świecie. Ponadto, jego cena jest bardziej przystępna, dlatego to dobry wstęp do produktów marki Altra, by nie najwyższym kosztem doświadczyć tego, co gwarantują inne, uznane już modele. Do najważniejszych cech tych butów należą dobra amortyzacja (26 mm) oraz treningowo-startowe przeznaczenie. Warto zwrócić uwagę na uniwersalność. Buty do biegania Viho będą komfortowe i względnie dynamiczne dla lżejszych zawodników, a nieco ciężsi otrzymają niezbędną ochronę dla stóp. Mimo że w produkcji zastosowano tańsze materiały i inną siateczkę w cholewce, to w dalszym ciągu model ofertuje kluczowe technologie, czyli FootShape (anatomicznie zaprojektowany przód, szerokość, więcej miejsca na palce) oraz Balanced Cushioning – tzw. zerowy drop.

 

 

Buty do biegania Altra Provision 4.0

Mimo że jest to już kolejna odsłona tego modelu, to dopiero po raz pierwszy biegacze w Polsce mogą mieć z nim styczność. Provision, bo o nim mowa, to propozycja dla osób z tendencją do pronacji, ale bez obaw mogą z nich korzystać także ze stopą neutralną. Podobnie jak wspomniany wyżej Viho, ten but także nadaje się zarówno na trening, jak i na start, a amortyzacja wynosi 27 mm. Jeśli chodzi o kluczowe cechy, to na pierwsze miejsca wybijają się lekkość, miękkość i elastyczność. Giętka podeszwa pozwala zwinąć się w rulon, dlatego model zapewnia pełną swobodę, ale jednocześnie zastosowanie technologii GuideRail pozwala zachować stabilizację i pewność kroku podczas wysiłku. Buty biegowe Altra Provision 4.0 prawidłowo trzymają stopy, a dobrze dopasowując się do niej, stają się bezpiecznym wyborem na asfalt.

 

 

Buty biegowe Altra można znaleźć w specjalistycznych sklepach biegowych, a także bezpośrednio u dystrybutora w sklepie TriCentre.pl.